Przetwarzanie elektroodpadów

Przetwarzanie i odzysk surowców pochodzących z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszym Zakładzie Przetwarzania Biosystem SA.

Przetwarzanie i odzysk surowców pochodzących z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w naszym Zakładzie Przetwarzania Biosystem SA.

Szukasz informacji dotyczących przetwarzania elektroodpadów?

W październiku 2012 roku jako Biosystem SA otworzyliśmy najnowocześniejszy w Polsce Zakład Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Bolęcinie k. Trzebini  (woj. małopolskie). Przetwarzanie i odzysk surowców pochodzących z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbywa się u nas przy pomocy zautomatyzowanej linii do sprzętu chłodniczego, linii demontażu pozostałego sprzętu oraz linii do przetwarzania baterii. Procesom przetwarzania podlega m.in.:

sprzęt chłodniczy (lodówki, zamrażarki, klimatyzatory, chłodziarki, lady chłodnicze)
inne wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (pralki, suszarki, zmywarki, kuchenki, piece i grzejniki elektryczne)
sprzęt komputerowy i biurowy (komputery, drukarki, kserokopiarki, serwery)
małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego (czajniki, telefony)
monitory i telewizory
baterie

Najważniejsze atuty naszego Zakładu w Bolęcinie to:

Automatyzacja

Przetwarzanie elektroodpadów i odzysk surowców odbywa się przy pomocy w pełni zautomatyzowanej linii do sprzętu chłodniczego, linii mechanicznego i częściowo ręcznego demontażu pozostałego sprzętu oraz linii do przetwarzania baterii.

Moc przetwórcza

Moc przetwórcza zakładu wynosi około 50 tys. ton elektroodpadów rocznie, naszą specjalizacją jest sprzęt chłodniczy (lodówki, zamrażarki, klimatyzatory, chłodnie), ale przetwarzamy także wszystkie pozostałe grupy elektroodpadów.

Bezpieczeństwo

W linii technologicznej zainstalowany jest specjalny moduł do wychwytywania szkodliwych dla środowiska gazów cieplarnianych pochodzących z urządzeń chłodniczych.

Cały czas od momentu powstania dążymy do podniesienia jakości świadczonych usług oraz zwiększamy standard jakości przetwarzania odpadów dbając w szczególności o środowisko naturalne.

Dowiedz się
więcej o naszym zakładzie

zobacz więcej

Zapraszany
do współpracy

Zakład Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego

ul. Fabryczna 5
32-540 Bolęcin

Sekretariat: 32 624 99 50

Doradztwo środowiskowe

Szkolenia i edukacja ekologiczna

Nasi klienci